Cíle stacionáře 

  • podpora soběstačnosti klientů v oblasti hygieny, stravování, péče o vlastní osobu a vedení domácnosti
  • udržení a rozvíjení znalostí, dovedností a komunikačních schopností uživatelů
  • podpora zdravého životního stylu a udržení dobrého psychického stavu uživatelů
  • posílení pracovních návyků uživatelů a vědomí hodnoty vlastní práce
  • podpora vztahů uživatelů s rodinou, přáteli a komunitou
  • podpora uživatele ve využívání běžných služeb a při vyřizování svých osobních záležitostí
  • prezentace dovedností a schopností uživatelů na veřejnosti

 

Kde nás najdete

Přečtěte si více informací o našich službách

Jak to u nás vypadá

Pro koho je stacionář určen

Sociální služby poskytujeme lidem s mentálním a kombinovaným postižením od 16 let včetně osob s poruchami autistického spektra

Co poskytujeme našim klientům

Uživatelům služby pomáháme dle jejich přání a potřeb smysluplně naplňovat volný čas, zapojit se do společnosti a vedeme je k maximální možné míře samostatnosti.

Sociální služby poskytujeme podle zákona č. 108/2006 Sb., § 46 Denní stacionář

Provozní doba stacionáře:

pondělí až pátek, v době od 7.00 do 17.00 hodin (mimo státní svátky)

přítomnost sociálního pracovníka pondělí až pátek, v době od 7:30 do 16:00 hodin

Máte zájem o návštěvu stacionáře?

nebo nám zavolejte na číslo 549 216 555

Odpovědné osoby

Bc. Kamila Kužílková

Vedoucí denního stacionáře, pracovnice přímé péče a sociální pracovnice


Rekvalifikační kurz pro asistenty pedagoga mě motivoval k dalšímu vzdělávání. Vystudovala jsem speciální pedagogiku. První zkušenosti v práci s lidmi s postižením jsem získala v domově pro seniory. Nezáleží na tom o jakou cílovou skupinu se jedná. Práce v sociálních službách je vždy komplexní, různorodá a obohacující. Podněcuje mě stále na sobě pracovat a vždy být o kousek lepší než jsem byla včera. Jsem vděčná za práci v sociálních službách, jelikož díky ní jsem stále obklopena milými, vstřícnými a úžasnými lidmi.

Ing. Kateřina Bezdíčková

Pracovnice přímé péče


Původním povoláním jsem stavař. Před čtyřmi lety mne práce v sociálních službách učarovala a úspěšně jsem absolvovala kurz pracovníka v sociálních službách. Od té chvíle je pro mne každý den naplněný smysluplnou prací. Při práci se věnuji i hudbě, mému celoživotnímu koníčku. Vzdělávám se v oboru muzikoterapie. V mé osobě se tímto setkává láska k hudbě se sociální prací.

Klára Čadílková

Pracovnice přímé péče


Tuto práci jsem si vybrala, protože ráda pomáhám druhým a moc mě baví objevovat jedinečnost každého z nás. Od dětství vím co mě naplňuje, obohacuje a co chci v životě dělat a to díky mentálně postiženému členu naší rodiny. Už na základní škole jsem vyhledávala dokumenty a pořady o lidech s různým typem postižení. Už tehdy mě náplň této práce nesmírně zajímala. V roce 2008 jsem začala působit jako dobrovolnice u lidí s mentálním a kombinovaným postižením a poruchou autistického spektra. V práci v tomto oboru jsem byla doopravdy šťastná a proto v ní pokračuji do teď.

Motto: „V životě budete mít jen to, za co jste ochotni bojovat.” (Kazma)

Radka Čadová

Pracovnice přímé péče


Každá živá bytost na této planetě má svoji individualitu a nadání. Někdy se stane, že okolnosti, prostředí či příroda nám malinko sníží možnost to, co nám bylo dáno, plně využít. Věřím ale, že vše spěje vždy k rovnováze a každý nedostatek je nahrazen jinými mimořádnými schopnostmi. Jsme tu od toho, abychom druhým pomohli tyto schopnosti najít, plně je využít tak, aby se stal život plnohodnotným, krásným. Nejen při své práci podporuji své okolí v tom, aby se cítilo soběstačně a tím i svobodně.

Za handicap považuji jen hloupost, netolerantnost, závist a chamtivost.

Petr Jílek

Pracovník přímé péče


V sociálních službách pracuji již deset let na různých pozicích. Působil jsem například jako pečovatel pro tělesně postižené lidi, vychovatel v nízkoprahovém klubu nebo aktivizační pracovník v domově pro seniory. Jsem empatický a komunikativní a proto mne velmi baví přímá práce s lidmi, když mám možnost vidět, že moje práce má smysl i pro druhé. Pomoc lidem vnímám jako svoje celoživotní poslání.
Ve volném čase se věnuji divadlu a mám rád filmy. Rád přijímám výzvy a jsem vděčný za každou novou zkušenost, která mě posune dál, proto jsem rád nastoupil na pozici pracovníka přímé péče v Ruce pro život.

Anita Navarová

Pracovnice přímé péče


Jednou jsem dostala otázku, co bych si přála v životě dělat. Moje odpověď zněla jasně „chci pomáhat, tam kde je potřeba“. A tak, když se mi umožnilo opustit manažerskou pozici a pomyslné teplo kanceláře, hned jsem věděla, že bych si chtěla splnit malý sen a pracovat tam, kde mě to bude energií nabíjet a už ne naopak.
Práce ve stacionáři a každodenní péče o lidi, kteří si péče váží a kde jde vidět radost z každého pokroku, který se nám společně podaří, je pro mě velmi inspirující a obohacuje mě nejen úsměvem.
Mimo jiné, mi tento obor nabízí spojit zábavné s užitečným a já mohu tak rozvíjet svoji kreativní duši, a vést naše uživatele k věcem, kterým i já věřím.

“Komu je práce radostí, pro toho je život štěstím.”

Bc. Petra Richterová

Pracovnice přímé péče


Chtěla jsem dělat práci, kde budu moct pomáhat lidem. Vystudovala jsem
tedy tři roky psychologie a současně dělala asistentku dětem s PAS. V
rámci školní praxe jsem měla možnost získat zkušenosti v denním
stacionáři. Po dokončení školy jsem si chtěla najít práci, která by se
nejvíce blížila mým zkušenostem. V Ruce pro život jsem ji našla.

Mgr. Katarína Staníková

Pracovnice přímé péče


Jediné, čo v živote máme, je prítomnosť. Preto by sme ju mali žiť naplno, konať s láskou a úctou k sebe a všetkým navôkol, navzájom si pomáhať. Akurát na to v rýchlosti bežných dní občas zabúdame. A práve preto som si vybrala prácu, ktorá mi tieto princípy bude každý deň pripomínať. Ľudia s mentálnym postihnutím a autismem sú veľmi inšpiratívni, každý z nich je výnimočná osobnosť. Majú svoje sny a túžby, radosti i starosti, a najmä svoj osobitý pohľad na svet, ktorý je pre nás pracovníkov veľmi obohacujúci. Ďakujem za možnosť nahliadnuť do tohto sveta a byť jeho súčasťou.
Změňte velikost písma
Změňte barvu pozadí