Denní stacionář Praha – Rajmonova

Cíle stacionáře 

  • podpora soběstačnosti klientů
  • udržení a rozvíjení znalostí, dovedností a komunikačních schopností uživatelů
  • podpora zdravého životního stylu a udržení dobrého psychického stavu uživatelů
  • posílení pracovních návyků uživatelů a vědomí hodnoty vlastní práce
  • podpora vztahů uživatelů s rodinou, přáteli a komunitou
  • podpora uživatele ve využívání běžných služeb a při vyřizování svých osobních záležitostí
  • prezentace dovedností a schopností uživatelů na veřejnosti

 

Kde nás najdete

Jak to u nás vypadá

Pro koho je stacionář určen

Sociální služby poskytujeme lidem s mentálním a kombinovaným postižením od 16 let včetně osob s poruchami autistického spektra

Co poskytujeme našim klientům

Uživatelům našich služeb pomáháme začlenit se do společností, žít co nejsamostatněji a podle vlastních představ.

Sociální služby poskytujeme podle zákona č. 108/2006 Sb., § 46 Denní stacionář.

Provozní doba stacionáře:

pondělí až pátek, v době od 7.00 do 16.00 hodin (mimo státní svátky)

Máte zájem o návštěvu stacionáře?

nebo nám zavolejte na číslo 283 881 666

Odpovědné osoby

Mgr. Olga Dvořáková

Vedoucí denního stacionáře a sociální pracovnice


Narodila jsem se v Praze, vystudovala výtvarné gymnázium a dále pokračovala studiem na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy, obor ergoterapie. Magisterský titul jsem získala na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, a to po ukončení oboru rehabilitační a psychosociální péče.
Po studiích i během nich jsem se věnovala lidem s handicapem, a to převážně osobám s různými druhy mentálního, tělesného nebo kombinovaného postižení.
V soukromém životě jsem člověk hodně kreativní, aktivní, ráda cestuji a věnuji se mnoha sportům.

Eva Marečková, DiS.

Pracovnice přímé péče a zástupce vedoucí denního stacionáře


Po vystudování SOŠ služeb – oboru Sociální činnost a VOŠ sociálně právní,
po praxích a dobrovolné činnosti v různých organizacích, jsem dostala
poprvé možnost pracovat v Denním stacionáři Ruky pro život. Podruhé se
sem opět vracím po rodičovské dovolené právě proto, že mě práce s lidmi s
postižením naplňuje, přináší mi každý den radost a pocit, že dělám něco
pro druhé. Oni mi to na oplátku vrací svým nadšením, úsměvem nebo vřelým
přivítáním, když ráno otevírám dveře stacionáře.

Lucie Bakešová, DiS.

Pracovnice přímé péče


Po absolvování Konzervatoře Jaroslava Ježka v oboru muzikál jsem se naplno věnovala hudebním a dramatickým činnostem a ve volném čase si doplňovala speciální pedagogické vzdělání. Touto cestou jsem se dostala na SŠ Aloyse Klara k lidem s různými druhy postižení. Tato práce mě naprosto nadchla. Zjistila jsem, že mě naplňuje a zároveň skvěle doplňuje moje hudební aktivity, a proto jsem se rozhodla, že se tímto směrem budu ubírat. Ráda pomáhám druhým. Je nesmírně fascinující sdílet s těmito osobitými lidmi jejich každodenní starosti, překonávat drobné i zásadní problémy, hrát divadlo, zpívat, povídat si, zkrátka provázet je životem, který mají o poznání složitější než já. Jsem ráda, že jsem se stala součástí týmu v denním stacionáři Ruka pro život a těším se, že poznám spoustu jedinečných, ač třeba komplikovaných osobností.

Tereza Dědková, DiS.

Pracovnice přímé péče


Pracovat s lidmi, kteří potřebují nějakou speciální péči, byl vždycky můj sen. A řekla bych, že je to i moje životní poslání. Sen jsem také si splnila nejen jako vychovatelka asistenčních psů, ale také jako jejich trenérka. Nyní bych své zkušenosti z canisterapie ráda uplatnila i jako pracovník přímé péče v Ruce pro život. Dobrovolnicky docházím se svým psem 3 roky do různých zařízení, nejvíce zkušeností máme s dětmi s poruchami
autistického spektra. Můj volný čas naplňují hlavně aktivity s mým psím parťákem, věnujeme se závodně dogdancingu, jezdíme na výlety. Také ráda fotografuji, chodím do divadla, poznávám nové věci a nasávám nové vědomosti v odvětvích, která mně zajímají.

Lucie Kadavá

Pracovnice přímé péče


Jsem ráda, že jsem dostala příležitost pracovat v organizaci Ruka pro život. Zde se mi otevřel nový pohled na lidi žijící kolem nás, kterým je potřeba se věnovat a pomáhat. Když tuto práci navíc ještě děláte s milými a pozitivně naladěnými lidmi, které jsem zde v kolektivu poznala, tato práce má smysl, těší vás a obohacuje.

Milada Rásochová

Pracovnice přímé péče


Práce v denním stacionáři Ruka pro život je pro mne zajímavá, inspirující a poučná. Pomáhat lidem s handicapem beru jako poslání.
Poznáváme, že i oni se umí radovat z maličkostí, být nešťastní z nezdaru a že nám ostatním můžou ukázat, co umí. Jsem ráda, že mohu být součástí týmu a do podpory uživatelů se aktivně zapojit.

Tereza Šebestová

Pracovnice přímé péče


V sociální sféře jsem se „našla“ již na střední škole. Díky gymnáziu, vyšší odborné škole a mým zájmům, jsem měla možnost pracovat již s různými cílovými skupinami, ale stále se utvrzuji v tom, že mě nejvíce baví a obohacuje práce se zdravotně handicapovanými. Jsou to čisté duše se specifiky, a i přes různá úskalí vnímají svět svým vlastním způsobem. Bezprostředně, čistě a upřímně. Dovolím si dokonce tvrdit, že dokáží vycítit dobrotu v člověku a naopak. Jsem hrozně moc ráda za možnost pracovat v denním stacionáři Ruka pro život v přátelském kolektivu a úžasnosti uživatelů.
Ve svém volném čase se učím český znakový jazyk, ráda čtu, chodím za kulturou, vidím se s přáteli a rodinou či chodím asistovat.
Změňte velikost písma
Změňte barvu pozadí