Denní stacionář Praha – Rajmonova

Cíle stacionáře 

  • podpora soběstačnosti klientů
  • udržení a rozvíjení znalostí, dovedností a komunikačních schopností uživatelů
  • podpora zdravého životního stylu a udržení dobrého psychického stavu uživatelů
  • posílení pracovních návyků uživatelů a vědomí hodnoty vlastní práce
  • podpora vztahů uživatelů s rodinou, přáteli a komunitou
  • podpora uživatele ve využívání běžných služeb a při vyřizování svých osobních záležitostí
  • prezentace dovedností a schopností uživatelů na veřejnosti

 

Kde nás najdete

Jak to u nás vypadá

Pro koho je stacionář určen

Sociální služby poskytujeme lidem s mentálním a kombinovaným postižením od 16 let včetně osob s poruchami autistického spektra

Co poskytujeme našim klientům

Uživatelům našich služeb pomáháme začlenit se do společností, žít co nejsamostatněji a podle vlastních představ.

Sociální služby poskytujeme podle zákona č. 108/2006 Sb., § 46 Denní stacionář.

Provozní doba stacionáře:

pondělí až pátek, v době od 7.00 do 16.00 hodin (mimo státní svátky)

Máte zájem o návštěvu stacionáře?

nebo nám zavolejte na číslo 283 881 666

Odpovědné osoby

Mgr. Olga Dvořáková

Vedoucí denního stacionáře


Narodila jsem se v Praze, vystudovala výtvarné gymnázium a dále pokračovala studiem na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy, obor ergoterapie. Magisterský titul jsem získala na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, a to po ukončení oboru rehabilitační a psychosociální péče.
Po studiích i během nich jsem se věnovala lidem s handicapem, a to převážně osobám s různými druhy mentálního, tělesného nebo kombinovaného postižení.
V soukromém životě jsem člověk hodně kreativní, aktivní, ráda cestuji a věnuji se mnoha sportům.

Eva Marečková, DiS.

Pracovník přímé péče a zástupce vedoucí denního stacionáře


Po vystudování SOŠ služeb – oboru Sociální činnost a VOŠ sociálně právní,
po praxích a dobrovolné činnosti v různých organizacích, jsem dostala
poprvé možnost pracovat v Denním stacionáři Ruky pro život. Podruhé se
sem opět vracím po rodičovské dovolené právě proto, že mě práce s lidmi s
postižením naplňuje, přináší mi každý den radost a pocit, že dělám něco
pro druhé. Oni mi to na oplátku vrací svým nadšením, úsměvem nebo vřelým
přivítáním, když ráno otevírám dveře stacionáře.

Tereza Šebestová

Pracovnice přímé péče


V sociální sféře jsem se „našla“ již na střední škole. Díky gymnáziu, vyšší odborné škole a mým zájmům, jsem měla možnost pracovat již s různými cílovými skupinami, ale stále se utvrzuji v tom, že mě nejvíce baví a obohacuje práce se zdravotně handicapovanými. Jsou to čisté duše se specifiky, a i přes různá úskalí vnímají svět svým vlastním způsobem. Bezprostředně, čistě a upřímně. Dovolím si dokonce tvrdit, že dokáží vycítit dobrotu v člověku a naopak. Jsem hrozně moc ráda za možnost pracovat v denním stacionáři Ruka pro život v přátelském kolektivu a úžasnosti uživatelů.
Ve svém volném čase se učím český znakový jazyk, ráda čtu, chodím za kulturou, vidím se s přáteli a rodinou či chodím asistovat.

Lucie Kadavá

Pracovnice přímé péče


Jsem ráda, že jsem dostala příležitost pracovat v organizaci Ruka pro život. Zde se mi otevřel nový pohled na lidi žijící kolem nás, kterým je potřeba se věnovat a pomáhat. Když tuto práci navíc ještě děláte s milými a pozitivně naladěnými lidmi, které jsem zde v kolektivu poznala, tato práce má smysl, těší vás a obohacuje.

Anita Navarová

Pracovnice přímé péče


Jednou jsem dostala otázku, co bych si přála v životě dělat. Moje odpověď zněla jasně „chci pomáhat, tam kde je potřeba“ A tak, když se mi umožnilo opustit manažerskou pozici a pomyslné teplo kanceláře, hned jsem věděla, že bych si chtěla splnit malý sen a pracovat tam, kde mě to bude energií nabíjet a už ne naopak.
Práce ve stacionáři a každodenní péče o lidi, kteří si péče váží a kde jde vidět radost z každého pokroku, který se nám společně podaří, je pro mě velmi inspirující a obohacuje mě nejen úsměvem.
Mimo jiné, mi tento obor nabízí spojit zábavné s užitečným a já mohu tak rozvíjet svoji kreativní duši, a vést naše uživatele k věcem, kterým i já věřím.

“Komu je práce radostí, pro toho je život štěstím.”

Milada Rásochová

Pracovnice přímé péče


Práce v denním stacionáři Ruka pro život je pro mne zajímavá, inspirující a poučná. Pomáhat lidem s handicapem beru jako poslání.
Poznáváme, že i oni se umí radovat z maličkostí, být nešťastní z nezdaru a že nám ostatním můžou ukázat, co umí. Jsem ráda, že mohu být součástí týmu a do podpory uživatelů se aktivně zapojit.

Tereza Dědková, DiS.

Pracovnice přímé péče


Pracovat s lidmi, kteří potřebují nějakou speciální péči, byl vždycky můj sen. A řekla bych, že je to i moje životní poslání. Sen jsem také si splnila nejen jako vychovatelka asistenčních psů, ale také jako jejich trenérka. Nyní bych své zkušenosti z canisterapie ráda uplatnila i jako pracovník přímé péče v Ruce pro život. Dobrovolnicky docházím se svým psem 3 roky do různých zařízení, nejvíce zkušeností máme s dětmi s poruchami
autistického spektra. Můj volný čas naplňují hlavně aktivity s mým psím parťákem, věnujeme se závodně dogdancingu, jezdíme na výlety. Také ráda fotografuji, chodím do divadla, poznávám nové věci a nasávám nové vědomosti v odvětvích, která mně zajímají.

Lucie Bakešová, DiS.

Pracovnice přímé péče


Po absolvování Konzervatoře Jaroslava Ježka v oboru muzikál jsem se naplno věnovala hudebním a dramatickým činnostem a ve volném čase si doplňovala speciální pedagogické vzdělání. Touto cestou jsem se dostala na SŠ Aloyse Klara k lidem s různými druhy postižení. Tato práce mě naprosto nadchla. Zjistila jsem, že mě naplňuje a zároveň skvěle doplňuje moje hudební aktivity, a proto jsem se rozhodla, že se tímto směrem budu ubírat. Ráda pomáhám druhým. Je nesmírně fascinující sdílet s těmito osobitými lidmi jejich každodenní starosti, překonávat drobné i zásadní problémy, hrát divadlo, zpívat, povídat si, zkrátka provázet je životem, který mají o poznání složitější než já. Jsem ráda, že jsem se stala součástí týmu v denním stacionáři Ruka pro život a těším se, že poznám spoustu jedinečných, ač třeba komplikovaných osobností.
Změňte velikost písma
Změňte barvu pozadí