Denní stacionář a Domov pro osoby se zdravotním postižením Brno Božetěchova

Pokud jste v poslední době zavítali k našemu Dennímu stacionáři a Domovu pro osoby se zdravotním postižením v Brně, určitě jste si všimli, že zde probíhají stavební práce. Jsme velice rádi, že jsme se stali příjemci dotace. Více informací zde.

Jindřich Štreit – Ruku v ruce

S radostí si Vám dovolujeme představit vyvrcholení dlouhodobého projektu naší organizace se světově uznávaným fotografem prof. Mgr. Jindřichem Štreitem, dr. h. c.

Jedná se o putovní výstavu „RUKU V RUCE – TOUHA JE ZÁZRAK“.

Mezi naše dlouhodobé cíle patří zvyšování povědomí široké veřejnosti o schopnostech, problémech

a potřebách lidí s mentálním handicapem. Jsou jiní, mají ale radosti, bolesti a přání jako my ostatní. Jinakost však zatím není v naší společnosti příliš přijímána.

S nabídkou spolupráce jsme proto oslovili fotografa Jindřicha Štreita. Pan profesor přijal naši nabídku a fotografoval uživatele sociálních služeb v našich denních stacionářích a chráněném bydlení.

Vernisáží v Janáčkově divadle v Brně jsme v únoru 2017 slavnostně zahájili putovní výstavu „Ruku v ruce – touha je zázrak“. Tisíce návštěvníků divadla pak během dvou měsíců viděly třiatřicet velkoformátových fotografií. V červnu 2017 jsme tento cyklus emotivně silných fotografií prezentovali veřejnosti v rámci 13. ročníku festivalu Smetanova výtvarná Litomyšl. Trochu netradičně. Hned na dvou místech – venku v zahradách litomyšlského zámku a zároveň v prostorách Zámeckého pivovaru.

Dále byla výstava úspěšně prezentována v Kanceláři veřejného ochránce práv v Brně.

Naší vizí do budoucna je přivézt fotografie i do dalších měst ČR.

Ohlasy v médiích na jednotlivé výstavy:

https://svitavsky.denik.cz/zpravy_region/ukazuji-zivot-lidi-s-postizenim-20170615.html

http://moravskehospodarstvi.cz/article/kultura-a-zabava/7225/

Časopis Vlasta věnoval dvoustranu naší organizaci a příběhům našich uživatelů.

Vlasta_jiny_zivot_def

Změňte velikost písma
Změňte barvu pozadí